En Çok Tercih Edilen Android Mobil Uygulamalar

Günümüzde akıllı telefonların işlevinin yerine getirilmesini sağlayan en önemli unsur mobil uygulamalardır. Android cihazların içerisinde yer alan mobil uygulamalar sayesinde işlemler yerine güvenli bir şekilde getirilmektedir. Akıllı telefonların hayatımıza bu denli yerleşmesinin en önemli sebebi mobil uygulamalardır. 2020 yılında en çok tercih edilen mobil uygulamalar çeşitli alanlarda kategorize edilebilir. Özellikle sosyal medya, film/dizi, müzik, depolama, mesajlaşma ve fotoğraf gibi uygulamalar akıllı telefonların içerisinde bulunması gereken uygulamalardır. Özellikle mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan Whatsapp, kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen mesajlaşma uygulamaları arasında yer alır.

En Çok Tercih Edilen Android Mobil Uygulamalar
En Çok Tercih Edilen Android Mobil Uygulamalar

Sosyal Medya Uygulamaları

Akıllı telefonların içerisinde olmazsa olmaz akıllı telefon uygulamaları arasında Facebook, İnstagram, Twitter, Youtube gibi uygulamalar yer alır. Akıllı telefonlar alındığında dahi içerisinde yüklü olarak gelen bu uygulamalar kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen sosyal medya uygulamalarıdır. Ayrıca günümüzde Tiktok uygulamasına oluşan rağbet nedeniyle en çok tercih edilen sosyal medya uygulamaları arasında yerini almıştır. Sosyal medya uygulamaları sayesinde kullanıcılar paylaşım yapabiliyor ve arkadaşlarıyla etkileşim içerisinde olabiliyor.

Film/Dizi Uygulamaları

Özellikle günümüzde birçok kişi uygulamalar üzerinden kolay bir şekilde film veya dizi izleyebilmektedir. Kullanıcılar puhutv, Blutv ve Netflix gibi uygulamalar üzerinden film veya dizi izleyebilmektedir. Özellikle Netflix uygulaması dünyaca ünlü bir uygulama olduğu için dünyada en çok tercih edilen uygulamalar arasında gelmektedir. Android platformunda film veya dizi izlemek isteyen kullanıcılar Google Play Store üzerinden bu uygulamayı indirebilir.

Müzik Uygulamaları

Akıllı telefonlar üzerinden müzik dinlemek olmazsa olmaz seçenekler arasındadır. Özellikle uygulamaların sunduğu üst düzey ses kalitesiyle birlikte telefonlar üzerinden müzik dinlemek daha konforlu hale gelmektedir. Kullanıcılar genellikle Spotify, Fizy, Deezer ve Apple Music gibi müzik dinleme uygulamalarını tercih etmektedir. Bazı uygulamaların deneme sürümü olduğu için kullanıcılar belirli bir süre ücretsiz olarak müzik dinleme şansını yakalamaktadır.

Depolama Uygulamaları Depolama alanı sayesinde kullanıcılar uygulamalar üzerinden tüm verilerini bulut ortamına aktarabilmektedir. Özellikle depolamayla alakalı kullanıcıların en çok tercih ettiği uygulamalar arasına Google Drive, OneDrive, MEGA ve Yandex Disk gelmektedir. Kullanıcılar isterlerse bulut sistemi sayesinde verilerini yedekleyebilir.

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir